تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

تاريخچه رزم آوران

  مجید رجایی استاد بزرگ ورزش رزم آوران و کارشناس مدیریت برنامه ریزی آموزشی فروردین سال 1338 در تهران متولد گردید و از سال 1352 به صورت جدی به فراگیری ورزشهای رزمی پرداخت . در سال 1358 ورزش رزم آوران را در ایران پایه گذاری نمود و اکنون با گام 10 مسئولیت فنی و ریاست فدراسیون جهانی رزم آوران و کمیته رزم آوران ایران را بر عهده دارد .

  Email : rajaei_razmavaran@yahoo.com

  55156867-021 Fax :

  درود بر استاد بزرگ جناب آقای مجید رجایی


  تاریخچه رزم آوران
  این ورزش در سال 1358 خورشیدی توسط استاد بزرگ مجید رجایی ابداع گردید و با پیگیری های مکرر در سال 1362 از سوی سازمان تربیت بدنی در جایگاه تشکیلاتی یک کمیته در سازمان تربیت بدنی رسمیت یافت و در فاصله کوتاهی هیئت های آن در سراسر کشور گسترش یافت . سپس در سال 2007 میلادی این ورزش ایرانی در سازمان جهانی هنرهای رزمی ایماف با مرکزیت اروپا و با نام ایران به ثبت رسید .هم اکنون نیز ریاست و رهبری این ورزش در ایران و سراسر جهان بر عهده استاد بزرگ رجایی می باشد .

  معرفی سبک:
  در این ورزش مجموعه مهارت هایی که یک رزم آور برای مقابله با دشمن نیاز دارد آموزش داده میشود و هیچ محدوده ای برای درگیری وجود ندارد بنابراین آموزش ها علاوه بر اجرای تمامی ضربات دست و پا ، فنون درگیری از نزدیک ، انواع سلاح سرد ، فنون آکروباتیک ، فنون پرتابی ، افت و خیز و ... را شامل می شود.

  مسابقات:

  مسابقات این ورزش به روش های مختلفی مثل بالکوب ، تام کوب ، پی کوب ، روش های امتیازی و کنترلی ، هنرهای نمایشی و پهلوانی برگزار میگردد . تا هر رزم آور بتواند در تمامی شرایط و با هر شرایط و با هر حریفی به راحتی مقابله نماید . مسابقات رزم آوران در طی سال در چندین نوبت در رده های سنی مختلف و در سطوح استانی - کشوری و بین المللی برگزار می گردد .

  مدارج:

  آموزش ها در این ورزش شمال 7 خان و 10گام میباشد که در هر مرحله رزم آور علاوه بر تمرینات قدرتی - سرعتی - استقامتی - چالاکی - انعطاف پذیری - فنکل هایی را که شامل ترکیباتی از تکنیک های کاربردی نبرد میباشد آموزش می بیند .

  لباس و نماد:

  رنگ لباس در این ورزش به رنگ سفید است که مربیان با نوار مشکی دور یقه و اطراف لباس از سایر رزم آوران متمایز میگردند .عبور از هر خان با رنگ کمربند مشخص میگردد که به ترتیب عبارتند از : سفید - زرد - سبز - آبی - بنفش - قرمز - قهوه ای - مشکی .همه رزم آوران ابتدا از کمربندی به رنگ سفید استفاده میکنند و پس از طی هر مرحله رنگ کمربند آنان تغییر میکند وگام ها پس از دریافت کمربند مشکی با نوار طلایی رنگ بر روی کمربند مشخص می گردد .

  زبان و منش:
  زبان مورد استفاده در این ورزش فارسی است و نام گذاری تمامی فنون بر همان اساس صورت گرفته است که این کار علاوه بر حفظ فرهنگ فارسی و جلوگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه فرایند یاد گیری را برای رزم آور آسانتر میکند .مبارزه با نفس اماره برای طی مراحل رشد و کمال انسانی از تعهدات هر رزم آور میباشد که با دریافت اولین کمربند نسبت به آن سوگند یاد میکند تا پیوسته از آموخته های خود برای دفاع از حق و خدمت به انسانهای ضعیف تر و نیازمند استفاده نماید .

  سن وجنس:
  این ورزش به دلیل تنوع و روش های آموزش و مسابقه میتواند برای تمامی گروه های سنی از نونهالان تا کهنسالان اعم از بانوان و آقایان مورد استفاده قرار گیرد و اکنون صدها هزار نفر در سراسر کشور به این ورزش اشتغال دارند .

  دوره های آموزشی:
  مدت زمان متوسط برای دستیابی یک نفر مبتدی به کمربند مشکی چهار سال میباشد که در طی این مدت 7 خان را پشت سر میگذارد و پس ازآن قادر خواهد بود در سنگین ترین مبارزات تام کوب و پهلوانی شرکت نماید . معذالک هیچ گاه حضور در مسابقات و کسب قهرمانی هدف غایی یک رزم آور نخواهد بود . بلکه خود سازی و مبارزه با ضعف و زبونی و کسب توانایی برای خدمت انگیزه ای است که نه برای چهار سال بلکه برای تمام عمر او را به تمرینات رزم آوران مشغول میسازد .کلیه رزم آورانی که مفتخر به دریافت کمربند مشکی میگردند میتوانند با شرکت در دوره های مربیگری و داوری و طی دوره های تئوری و عملی به میزان 120ساعت گواهینامه مربوطه را دریافت نمایند . مدارک داوری و مربیگری نیز شمال مدارج سه - دو - یک - ممتازداخلی و بین المللی می باشد .

  مرکزیت:

  با توجه به این که ورزش رزم آوران در ایران ابداع گردیده است مرکزیت آن در ایران-تهران می باشد و تمامی مراکز استان ها در ایران و نمایندگی های این ورزش در سایر کشورها توسط مدیریت های مختلف این مرکز هماهنگ می گردند .

  میدان مبارزه:

  مبارزات این ورزش بر روی سکویی به ارتفاع نیم متر از زمین و به ابعاد 8 متر که از فومی به قطر 2 سانتی متر پوشیده گردیده است برگزار می گردد و مسابقات نمایشی رزمی در سطح صاف سالن متناسب با نوع نمایش اجرا می گردد .

  برون مرزی:

  در حال حاضر علاوه بر ایران در چندین کشور آسیایی و اروپایی و آمریکایی این ورزش توسط مربیانی که از ایران مهاجرت نموده اند به علاقه مندان آموزش داده می شود و افراد علاقه مند واجد شرایط که مهارت های لازم را دارا باشند می توانند از طریق سایت رزم آوران نمایندگی و آموزش های لازم را دریافت نمایند .


  """" باتشكر از بروبچه هاي رزم آوران گروه سيمرغ """"  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ورزش ,آوران ,آموزش ,کمربند ,دریافت ,مشکی ,استاد بزرگ ,مجید رجایی ,کمربند مشکی ,دریافت نمایند ,دریافت کمربند ,
  تاريخچه رزم آوران

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر